Új kontinentális Narconon nyílik Mexikó kellős közepén, hogy a drogmentes élet Latin-Amerikában is valóra válhasson.

Az új Kontinentális Narconon, amelynek épülete egy világhírű matador tulajdonában volt, a segítség és a remény ígéretét viszi el Latin-Amerikának. A Narconon Latin-Amerika szeptember 12-én, szombaton egy ünnepség keretében csatlakozott a kontinentális Narcononok egyre szaporodó sorához. Az ünnepségen támogatók, méltóságok és vendégek százai vettek részt.

A Narconon Latin-Amerika szeptember 12-én, szombaton egy ünnepség keretében csatlakozott a kontinentális Narcononok egyre szaporodó sorához. Az ünnepségen támogatók, méltóságok és vendégek százai vettek részt.

Ezt az 1880-as építésű Villa Victoria-i épületben otthonra találó új létesítményt úgy alakították ki, hogy a Narconon nagy hírű drogmentes rehabilitációs módszerét olyan zavarmentes környezetben szolgáltathassák, amely tökéletesen kielégíti azoknak az igényeit, akik le akarják küzdeni függőségüket, és drogmentes életet szeretnének élni. Ezenfelül képzést is nyújt azoknak a szakembereknek, akik új Narconon-központokat akarnak létrehozni Mexikóban, valamint Közép- és Dél-Amerikában.

Gyönyörű és nyugodt környezetben, a világtól elzártan nyújt tökéletes helyszínt azok számára, akiknek szándékában áll leküzdeni a függőségüket. A Narconon Latin-Amerika épülete egy árkádos tornácokkal körbevett belső udvar, amely a tanulók számára nyugodt és különlegesen személyes légkört teremt.

A Szövetség a Jobb Életért és Oktatásért (ABLE) elnöke, miután üdvözölte azokat, akik Latin-Amerika minden tájáról elutaztak Villa Victoriába, kijelentette, hogy ez a Narconon most már kész kiszolgálni az egész régiót. „Ez a vadonatúj Narconon egy újfajta központ – egy olyan regionális központ, amely nemcsak rehabilitációs szolgáltatásokat nyújt, hanem Chile és Argentína déli csücskétől Brazílián, Venezuelán és Kolumbián keresztül természetesen egész Közép-Amerikáig és Mexikóig minden szakember számára is nyújt képzést – mondta. – A drogozás és az alkoholfogyasztás annyira romboló hatással van a társadalomra, hogy az már messze túlmutat a függőség markában vergődő egyéneken. A Narconon küldetése, hogy hatékony rehabilitációs útvonalat biztosítson a drogfogyasztás leküzdésére, és segítse a társadalmat azzal, hogy világszerte megakadályozza a drogok által okozott rombolást. Hiszem, hogy önök mindannyian részt vállalnak ebben a küldetésben.”

Zuveldia Lizarraga, a Narconon Latin-Amerika ügyvezető igazgatója ezzel egyetértve elmondta: „Nagyon büszkén mutatjuk be ezt a nagyszerű központot. A Narconon programmal olyan eszközök vannak a kezünkben, amelyekkel nemcsak Mexikónak, hanem egész Latin-Amerikának segíteni tudunk. Az L. Ron Hubbard által kifejlesztett Narconon program páratlanul sikeres. Ez az egyedülálló, drogmentes megközelítés a függőséggel küzdő emberek és családok tízezrei számára jelentett már segítséget. Az új központ minden helyiségét a tanulóink és a gyakornokaink igényeinek megfelelően alakították ki. Azért van itt, hogy az itteni közösséget és az egész kontinenst szolgálja.”

Ana Luisa Valdés kongresszusi képviselő első kézből ismeri a Narconon program eredményeit. „Lehetőségem volt létrehozni egy államilag finanszírozott Narconon-központot, hogy segítsek megoldani a társadalmunkat szorongató drogproblémákat. Azóta, és most már több mint 10 éve a Narconon-központom sikert sikerre halmoz a drogfüggők rehabilitációja terén. A Narcononnal választ adunk a drogproblémákra egy olyan társadalom számára, amely nem tud mit kezdeni vele. A Narconont az éter minden hullámán, minden tévéállomáson, minden lehetséges csatornán hirdetni kell Latin-Amerika minden városában.”

Benjamin Salvador Jimenez parancsnok, Mexikó állam kisegítő rendőrsége, XIX. körzet: „Nagy büszkeséggel tölt el, hogy Mexikó államot választották ehhez a központhoz. Nagyon remélem, hogy ez lesz az a mag, amelyből majd kihajt az a Narconon-mozgalom, amely addig növekszik, míg végül Mexikó minden városától Latin-Amerika minden országáig elér.”

Villa Victoria városa részéről a Narconont Napoleon Yañez üdvözölte: „Nem árulok el titkot azzal, hogy a drogfogyasztás az egyik legnagyobb kihívás, amellyel bármely kormánynak szembe kell néznie. Végtelenül boldog vagyok, hogy ezt a létesítményt Villa Victoriában üdvözölhetem. Végtelen büszkeséggel tölt el, hogy egy ilyen, több évtizedes tapasztalattal rendelkező nemzetközi drogrehabilitációs szervezet, mint a Narconon a mi városunkat választotta arra, hogy itt építse fel latin-amerikai központját.”

Az avatóünnepség utolsó felszólalója Rosi Orozco, volt kongresszusi tag és az „Együtt az Emberkereskedelem Ellen Bizottság” elnevezésű civil szerveződés elnöke megosztotta a jelenlévőkkel a Narconon program iránti elkötelezettségét, és azt, hogy ez mit jelent egy olyan ország számára, amelyet ilyen mértékben fenyegetnek a kábítószerek a társadalom minden szintjén.

„A kartellek bűnös bevételeik nagy részét mára egyre inkább az emberkereskedelemből szerzik, és könnyen látható, hogy ez kéz a kézben jár a kábítószer-függőséggel” – hangsúlyozta Rosi Orozco. A bűnszövetkezetek a drogokat használják a prédáik elejtésére. Szándékunkban áll létrehozni az első olyan menedéket az emberkereskedelem áldozatai számára, amely egyben Narconon rehabilitációs központként is szolgálhat. Röviden, tudom, hogy a Narconon a megoldás.”

__________

A Narconon már csaknem 50 éve számtalan olyan személy életét mentette meg, akiket menthetetlen drogfüggőknek tartottak. A küldetése, hogy hatékony rehabilitációs útvonalat biztosítson a drogfogyasztás leküzdésére, és segítse a társadalmat azzal, hogy világszerte megakadályozza a drogok által okozott rombolást.

További információkért a Narconon programról és az 50 országot magában foglaló nemzetközi hálózatunkról, hívja az 1-800-775-8750 számot.